
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7S |
| Height | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 6186
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06124
Ext.Price$0.06124
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06124 | $0.06124 |
| 10 | $0.03062 | $0.30620 |
| 50 | $0.02899 | $1.44950 |
| 100 | $0.02745 | $2.74500 |
| 500 | $0.02650 | $13.25000 |
| 1000 | $0.02558 | $25.58000 |
| 3000 | $0.02470 | $74.10000 |
| 5000 | $0.02313 | $115.65000 |
